VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri
Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem” Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem”

Jasmine Paolini a câştigat primul ei trofeu din carieră, la Portororz

Clasament WTA Publicat pe 20 sep 2021

Jucătoarea italiană Jasmien Paolini, locul 87 WTA, a câştigat, duminică, primul ei trofeu din carieră, unul de categorie WTA 250, la Portoroz.

Ea a învins-o, în finală, cu scorul de 7-6 (4), 6-2, pe americanca Alison Riske, locul 38 WTA şi cap de serie numărul 3, după un meci care durat o oră şi 45 de minute.

Învingătoarea va primi 23.548 de euro şi 280 de puncte WTA, iar învinsa, 13.224 de euro şi 180 de puncte WTA.

După acest succes, Paolini, 25 de ani, a urcat de pe locul 87 pe locul 64, iar Riske, 31 de ani, de pe locul 38 pe 32.