Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României

JO 2020 | Şi Karolina Pliskova a părăsit turneul olimpic

Tenis Publicat pe 27 iul 2021

Karolina Pliskova (Cehia), locul 7 WTA şi cap de serie numărul 5, a fost învinsă clar, marţi, cu scorul de 6-4, 6-2, de Camila Giorgi (Italia), locul 61 WTA, în optimile de finală ale turneului olimpic.

În schimb, Elina Svitolina, locul 6 WTA  şi cap de serie numărul 4, este în sferturi, după 5-7, 6-3, 6-4, cu Maria Sakkari (Grecia), locul 19 WTA şi cap de serie numărul 14.

Svitolina şi Giorgi se vor lupta în faza următoare pentru un loc în semifinale.

Paula Badosa (Spania), locul 29 WTA, a învins-o, tot marţi, cu 6-2, 6-3, pe Nadia Podoroska (Argentina), locul 38 WTA.

Tabloul sferturilor este cunoscut, cu excepţia învingătoarei meciului Donna Vekici (Croaţia), locul 50 WTA - Elena Rîbakina (Kazahstan), locul 20 WTA şi cap de serie numărul 15.

Partidele din faza următoare sunt:

Anastasia Pavliucenkova (Rusia), locul 18 WTA şi cap de serie numărul 13 - Belinda Bencic (Elveţia), locul 12 WTA şi cap de serie numărul 9;

Donna Vekici (Croaţia), locul 50 WTA / Elena Rîbakina (Kazahstan), locul 20 WTA şi cap de serie numărul 15 - Garbine Muguruza (Spania), locul 9 WTA şi cap de serie numărul 7.

Camila Giorgi (Italia), locul 61 WTA - Elina Svitolina, locul 6 WTA  şi cap de serie numărul 4;

Paula Badosa (Spania), locul 29 WTA - Marketa Vondrousova (Cehia), locul 42 WTA.