VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri
Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem” Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem”
”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ ”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ
Irina Begu, eliminată de Madison Keys, în turul doi la Madrid Irina Begu, eliminată de Madison Keys, în turul doi la Madrid

Jose Mourinho, a treia înfrângere cu AS Roma: „Sper ca cei de la Juventus să spună public ce am auzit eu”

Serie A Publicat de Răzvan Cîrceag pe 18 oct 2021

După un început ezitant în Serie A, Juventus a bifat a patra victorie consecutivă, 1-0, în faţa lui AS Roma. Jose Mourinho a fost adus ca un superstar în capitala Italiei, dar rezultatele sale nu au impresionat până acum.

Cu toate acestea, Roma a avut o prestaţie lăudabilă cu Juventus, lucru confirmat şi de aceştia, aşa cum a dezvăluit Mourinho după partidă. „Giallorossii” au marcat în minutul 44, însă golul nu a fost validat, pentru că arbitrul dictase penalty înainte.

„Ştiţi ce s-a întâmplat la vestiar? Jucătorii lui Juve au venit şi ne-au felicitat pentru meci. Asta arată cât de bine am jucat, ne demonstrează că suntem în direcţia corectă. Am construit în faţa unei formaţii care se apără jos, cu doi profesori pe postul de fundaşi centrali (n.r. Bonucci şi Chiellini). Dar o înfrângere este o înfrângere

Acele doar 3 minute de prelungire arată clar o intenţie. În schimb, vreau să mă izolez de episodul penalty-ului, o să comentez pe marginea evoluţiei echipei. Al 4-lea arbitru mi-a spus că nu există vreun avantaj când se dă penalty, aşa că nu o să discut mai mult despre asta. E o înfrângere care rămâne, dar am arătat că suntem în continuă creştere.

Ar fi trebuit să câştigăm meciul, am meritat, dar rezultatul de pe tabelă arată contrariul. Vreau să îi felicit pe jucători pentru cum au arătat, dar şi pe cei din staff-ul medical, care s-au străduit să pună pe picioare fotbaliştii care aveau probleme după pauza internaţională”, a spus Mourinho după partidă.

Junvetus a urcat pe locul 7, la doar trei puncte distanţă de campioana Inter, care se află pe 3. AS Roma are 3 înfrângeri în ultimele 5 paritde şi este pe 4.