NEWS ALERT | Prima reacţie din Giuleşti după şedinţa de astăzi NEWS ALERT | Prima reacţie din Giuleşti după şedinţa de astăzi
E gata! Cine o va pregăti pe Rapid până la finalul sezonului E gata! Cine o va pregăti pe Rapid până la finalul sezonului
Lovitură spectaculoasă pregătită de un club din Superligă! Simona Halep ar putea intra în fotbal Lovitură spectaculoasă pregătită de un club din Superligă! Simona Halep ar putea intra în fotbal
Vivi Răchită a dezvăluit trei episoade halucinante de pe vremea ”Cooperativei”! ”Cu pistol pe masă” Vivi Răchită a dezvăluit trei episoade halucinante de pe vremea ”Cooperativei”! ”Cu pistol pe masă”
VIDEO | Flacăra Olimpică a fost aprinsă VIDEO | Flacăra Olimpică a fost aprinsă
NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni

Juventus, calificare dramatică în ”sferturile” Cupei Italiei, în detrimentul celor de la Genoa. Radu Drăguşin a fost titular în premieră

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 14 ian 2021

Juventus Torino s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, graţie unui succes contra celor de la Genoa, cu scorul de 3-2. Partida s-a decis în prelungiri şi a marcat debutul lui Radu Drăguşin în calitate de titular la prima echipă a ”Bătrânei Doamne”. Partida s-a putut urmări pe Look Sport+.

Deschiderea de scor a venit rapid, torinezii au deschis scorul prin Dejan Kulusevski, în minutul 2. La scurt timp, tânărul star suedez l-a servit impecabil pe Alvaro Morata, care a majorat scorul, iar partida părea tranşată.

Genoa a dat însă replica. Mai întâi un alt debutant, Wesley l-a scăpat pe Lennart Czyborra, iar acesta nu a ratat şi a finalizat din careul mic. Egalarea a venit în minutul 75, prin Filippo Melegoni, care a finalizat superb din afara careului, cu un şut ce l-a lăsat fără replică pe veteranul Buffon.

Pe final de meci, Andrea Pirlo l-a aruncat în teren pe Cristiano Ronaldo, însă l-a păstrat în defensivă pe Drăguşin. Golul calificării a venit de la Hamza Rafia, care a trecut cu lejeritate prin defensiva adversă. A fost primul gol, chiar la primul meci la Juve.

• Juventus: Buffon - Demiral, Drăguşin, Chiellini, Bernardeschi - Wesley, Arthur, Bentancur, Portanova - Kulusevski, Morata Rezerve: Szczesny,
  • Genoa: Paleari - Bani, Goldaniga, Dumbrăveanu - Ghiglione, Rovella, Lerager, Melegoni, Czyborra - Scamacca, Pjaca