VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Juventus – Milan, duminică, de la 21.45, pe Look Sport. „Bătrâna Doamnă” îşi apără onoarea şi locul în clasament în faţa rivalei de o viaţă

Serie A Publicat pe 9 mai 2021
Ediţia de campionat 2020-2021 a fost una catastrofală pentru Juventus, echipă care adunase 9 titluri consecutive în ultimii ani. „Bătrâna Doamnă” a ratat practic toate obiectivele: a fost eliminată încă din sferturile de finală din Liga Campionilor, iar în Serie A este abia pe locul 3, după Inter, care e virtual campioană şi Atalanta.

De partea celalată, Milan părea că e gata să dea lovitura şi a fost implicată în lupta pentru titlu o bună perioadă de timp. A cedat mai apoi şi a căzut în clasament, iar în acest moment e a patra.

Interesant este că ocupantele locurilor 2, 3 şi 4 au câte 69 de puncte, iar bătălia este extrem de strânsă. În ecuaţie, pentru un loc în Liga Campionilor, mai pot emite pretenţii şi Napoli, care are 67 de puncte, şi chiar Lazio, cu 34 de puncte.

Derby-ul Juventus - AC Milan se joacă duminică, de la ora 21.45, şi va fi transmis în direct de Look Sport. De altfel, posturile Look Sport vor transmite în acest weekend nu mai puţin de nouă partide, după următorul program: