CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Kayserispor a anunţat numele antrenorului care va conduce echipa până la finalul sezonului, după plecarea lui Dan Petrescu

Alte campionate externe Publicat de Andrei Ionascu pe 24 feb 2021

Dan Petrescu şi-a reziliat marţi contractul cu echipa turcă Kayserispor, fiind invocate motive personale ale antrenorului. Clubul a anunţat miercuri că, până la sfârşitul sezonului, echipa va fi condusă de către Ugur Kulaksiz (antrenor principal) şi Alper Kelkitli (secund).

Kulaksiz (46 de ani) a fost secundul lui Dan Petrescu, iar Kelkitli a condus academia clubului.

Cu Dan Petrescu, Kayserispor a înregistrat două victorii, trei remize şi trei înfrângeri în Superliga Turciei. După 25 de etape, Kayserispor ocupă locul 16 în clasament, cu 25 de puncte, la egalitate cu Erzurumspor, echipa de pe locul 17.

Kayserispor are patru meciuri consecutive fără victorie (trei egaluri şi o înfrângere) şi are un singur punct în plus faţă de Başakşehir, echipa aflată pe primul loc retrogradabil, 18.

La Kayserispor joacă Denis Alibec, Cristi Săpunaru şi Silviu Lung Jr. Meciurile importante din campionatul Turciei pot fi văzute pe Look Sport.