Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona
Ultimă oră! Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu. Gigantul din Serie A care îl doreşte pe internaţionalul român

Handbal masculin | CSM Constanţa, Dinamo Bucureşti şi CSM Bucureşti s-au calificat în semifinalele Cupei României
După faptă, şi răsplată! Jucătorul din Bundesliga care a refuzat să facă deplasarea cu echipa, suspendat şi amendat După faptă, şi răsplată! Jucătorul din Bundesliga care a refuzat să facă deplasarea cu echipa, suspendat şi amendat
VIDEO | UBT Cluj, calificare fără emoţii în semifinalele Ligii Naţionale. Dinamo nu a putut opune rezistanţă VIDEO | UBT Cluj, calificare fără emoţii în semifinalele Ligii Naţionale. Dinamo nu a putut opune rezistanţă
Dan Şucu anunţă reconstrucţie totală la Rapid: „Prea mulţi băieţi buni la ei acasă! ” Dan Şucu anunţă reconstrucţie totală la Rapid: „Prea mulţi băieţi buni la ei acasă! ”

Kenyana Ruth Chepngetich şi etiopianul Seifu Tura au câştigat maratonul de la Chicago

Atletism Publicat pe 10 oct 2021

Kenyana Ruth Chepngetich, care era favorită, şi etiopianul Seifu Tura au câştigat, duminică, maratonul de la Chicago.

Chepngetich a încheiat cursa în două ore, 22 de minute şi 31 de secunde, iar Tura în două ore, şase minute şi 12 secunde.

Ruth Chepngetich, campioană mondială în 2019, a încheiat cu un avans de un minut şi 49 de secunde faţă de a doua clasată, americanca Emma Bates.

Pentru Seifu Tura este primul succes major.

Anul trecut maratonul de la Chicago nu a avut loc, din cauza pandemiei.