Keșeru, Grigore și Moți sunt în primăvara europeană! Ludogorets a obținut punctul care o duce în 16-imile Europa League - LOOKSPORT
Europa League Noutăți Video

Cu Keșeru și Grigore titulari, Ludogorets a reușit o remiză în ultimul meci, 1-1 cu Ferecvaros, suficient pentru a se califica în 16-imile Europa League. În direct pe Look Sport, bulgarii au marcat primii, în minutul 24, prin Lukoki. Ungurii au egalat în minutele suplimentare, când Signevich l-a învins pe Iliev, dar egalul nu le-a ajuns pentru a depăși Ludogorets în clasament.

Bulgarii se califică de pe locul 2, alături de Espanyol Barcelona, liderul autoritar al grupei H.