VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund
Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

Koeman dă vina pe VAR, pentru eşecul cu Real Madrid. ”Din punctul meu de vedere au influenţat clar rezultatul final al meciului”

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 24 oct 2020

Marele derby al Spaniei s-a terminat cu victoria celor de la Real Madrid, scor 3-1, în faţa unei echipe a Barcelonei care a jucat bine până în minutul 60, după care a urmat o cădere inexplicabilă.

La interviurile de după meci, Ronald Koeman a fost mulţumit de joc, deşi elevii săi nu au mai creat nimic ofensiv, pe final de partidă. Acesta şi-a vărsat ofurile pe tehnologia VAR.

”Am jucat bine, ne-am creat destul ocazii de gol. Chiar şi în repriza secundă am jucat bine, dar anumite decizii ale arbitrului nu le-am înţeles. Din punctul meu de vedere au influenţat clar rezultatul final al meciului. Până la acel penalty, noi am arătat mai bine. Nu înţeleg VAR-ul. Din câte văd, există VAR doar contra Barcelonei. Avem cinci meciuri şi nu am beneficiat încă de el. Cartonaşele de la Getafe...nu meritam să pierdem în acest fel” a explicat Koeman, vizibil supărat.

Tehnicianul olandez a criticat maniera de arbitraj, cu trimitere directă către VAR, prin intermediul căruia s-a dictat penalty-ul transformat de Sergio Ramos, pentru 2-1, care a rupt echilibrul partidei.

”Pentru tine e penalty? Ok, pentru mine nu este. I-am şi zis asta arbitrului. Aştept să-mi explice cineva cum funcţionează VAR-ul în Spania. Niciodată în favoarea noastră. Nici la penalty-ul lui Messi la Sevilla, nici la cele două roşii de la Getafe. Eu întreb doar de ce există VAR contra Barcelonei, atât!” a mai spus Ronald Koeman, după meciul cu Real Madrid.