VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

VIDEO | Liga Campionilor. Lokomotiv Moscova - Bayern Munchen 1-2. Ruşii, la un pas de surpriză! 13 victorii la rând pentru bavarezi

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 27 oct 2020

Bayern Munchen continuă parcursul perfect în Champions League, după o victorie muncită, la Moscova, contra celor de la Lokomotiv, scor 2-1. Toată acţiunea a fost în direct pe Look Sport+.

Campioana en-titre a deschis scorul rapid. Leon Goretzka apare perfect la finalizare şi trimite mingea cu capul, după centrarea lui Pavard, în minutul 14.

Cei peste 10.000 de ruşi din tribună şi-au impulsionat echipa, care a egalat, după o perioadă foarte bună de joc. Anton Miranchuk a primit o pasă excelentă de la Ze Luis şi l-a învins pe Neuer, în minutul 70.

Gazdele puteau să preia conducerea în minutul 77, dar Ze Luis a irosit o ocazie foarte bună, pe contraatac.

Bavarezii au evitat un rezultat-surpriză. Joshua Kimmich a fost eroul lui Bayern. Mijlocaşul a marcat în minutul 79.

Bayern Munchen are 6 puncte din două partide, în timp ce Lokomotiv a bifat un singur punct.

Deţinătoarea trofeului, Bayern Munchen a ajuns la 13 victorii consecutive în Liga Campionilor.

Celălalt meci din grupa A, Atletico Madrid - Salzburg, a început la ora 22:00.