VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

Lazio, OUT din Cupa Italiei. Atalanta a eliminat-o după un meci cu cinci goluri şi un penalty ratat

Serie A Publicat pe 27 ian 2021

Lazio şi Ştefan Radu au părăsit Cupa Italiei în faza optimilor de finală, miercuri, în direct la Look Sport+, după 2-3 pe terenul celor de la Atalanta

Cu Ştefan Radu lăsat pe banca de rezerve, Inzaghi alegându-l pe Acerbi pentru postul de fundaş central stânga în linia defensivă de trei, Lazio a început prost meciul, iar fundaşul Djimsiti a deschis scorul încă din minutul 7. Fără Immobile, catalizatorul ofensiv, romanii au reuşit, totuşi, să întoarcă rezultatul, prin vârful Muqiri (17) şi Acerbi (34), dar la cabine s-a intrat la egalitate, 2-2, după ce Malinovsky a profitat de pasa lui Muriel şi l-a învins pe Reina.

Partea a doua a început cu eliminarea directă a lui Palomino (54), însă lazialii nu au ştiut să profite de avantajul creat. În minutul 57, Miranchuk a făcut 3-2. Calificarea în sferturi putea fi decisă încă din minutul 66, dar Zapata, introdus pe teren cu şase minute mai devreme, a ratat un penalty.

După ce în 16-imi a eliminat Cagliari, echipa lui Răzvan Marin, Atalanta aşteaptă rezultatul meciului Napoli - Spezia pentru a-şi afla adversara din faza sferturilor de finală.

Atalanta - Lazio 3-2 (Djimsiti 7, Malinovsky 37, Miranchuk 57 / Muriqi 17, Acerbi 34)
  • Atalanta: Gollini - Djimsiti, Romero, Palomino - Maehle, Pessina, Freuler, Gosens - Miranchuk, Malinovsky - Muriel
  • Lazio: Reina - Gabarron, Hoedt, Acerbi - Marusic, Akpa Akpro, Escalante, Milinkovic-Savic, Fares - Muriqi, Pereira