Costel Gâlcă l-a revitalizat pe Andrei Ivan, iar fostul antrenor al Craiovei nu s-a abţinut: ”Asta e cartea de vizită!”

Elias Charalambous a anunţat echipa unde vrea să antreneze: ”Am câştigat titlul de campion, aş merge!”

Box | Saul "Canelo" Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie Box | Saul "Canelo" Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie
Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls
Ladislau Boloni, atac la adresa arbitrajului după înfrângerea suferită în duelul cu Rennes: ”Nu ştiu dacă să urlu, să plâng sau să râd” Ladislau Boloni, atac la adresa arbitrajului după înfrângerea suferită în duelul cu Rennes: ”Nu ştiu dacă să urlu, să plâng sau să râd”
Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr

"Le-am zis să scape de teama care-i cuprinsese”. Boloni obţine o victorie crucială în bătălia pentru salvarea de la retrogradare

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 4 mar 2024

FC Metz, condusă de antrenorul român Laszlo Bölöni, a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, echipa FC Nantes, în etapa a 24-a din Ligue 1.

Echipa lui Bölöni s-a impus cu 2-0 marcând de două ori în repriza secundă. Mai întâi Mikautadze a transformat un penalti, în minutul 58, apoi georgianul împrumutat de la Ajax a oferit pasa de gol pentru Udol, în minutul 60.

A fost prima victorie pentru Metz după zece etape consecutive fără succes în Ligue 1.

"Le-am zis să scape de teama care-i cuprinsese. Era nevoie de mai multă concentrare, mai multă implicare. Şi le-am cerut, mai mult decât orice, să accelereze pe spaţiile din spatele apărării, nu doar pe zonele laterale. În acelaşi timp, i-am avertizat pe Mikautadze, Lamkel Ze şi Camara că trebuie să ridice nivelul de joc", a spus Boloni, conform celor de la Le Republicain Lorrain.

În clasament, Metz este pe locul 17, cu 20 de puncte, şi luptă să se salveze de la retrogradare. FC Nantes e pe locul 13, cu 25 de puncte.