Leo Grozavu a comentat remontada din meciul cu Voluntari. ”Bine că ne-am trezit la pauză, e bine că am avut reacţie”

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 25 sep 2020

Sepsi Sfântu-Gheorghe a câştigat prima partidă, din etapa cu numărul V, din Casa Liga 1, scor 2-1, contra celor de la FC Voluntari.

Leo Grozavu a explicat la final desfăşurarea partidei de la Voluntari. Tehnicianul a spus că formaţia a început prost, dar pauza a schimbat soarta partidei, când Purece şi Fulop au marcat golurile victoriei.

”Am început foarte prost jocul, o primă repriză modestă, după care la pauză s-a sunat adunarea. Bine că ne-am trezit la pauză, e bine că am avut reacţie. Eu am încredere în jucătorii mei, ştiu ce jucători am. Este clar că merită toate felicitările pentru repriza a doua, am dominat-o în totalitate. E prima victorie din acest campionat, eu sper să mai urmeze şi altele, dar vreau să rămânem modeşti, să rămânem cu picioarele pe pământ, să rămânem echilibraţi, pentru că nu am făcut mare lucru, decât am obţinut trei puncte. Acum am folosit un jucător de 17 ani. Eu sunt pentru promovarea tinerilor, dar nu cu orice preţ, pentru că ei trebuie să crească într-un mediu sănătos, să intre în teren atunci când sunt pregătiţi şi nu doar să îi promovăm în echipă de dragul de a-i promova sau pentru că ne impune regulamentul. Dacă jucăm cu jucători de 17 ani sau care vin de la liga a treia sau a patra e mai greu să se impună”, a spus Grozavu, la flash-interviu.