Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Leo Grozavu, la fel de vocal contra arbitrilor şi în noul sezon. „Eu cred că Sepsi a fost cea mai dezavantajată echipă”

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 22 aug 2020

Formaţia Universitatea Craiova a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, în prima etapă din Casa Liga 1. Golul a fost marcat de Koljic, în minutul 88.

Tehnicianul Leo Grozavu nu s-a aflat pe banca echipei Sepsi, fiind suspendat. Iar la final a criticat în termeni duri arbitrajul.

„Eu cred că Sepsi a fost cea mai dezavantajată echipă. Am început un nou campionat, nu mai are rost să discutăm. Băieţii au făcut o partidă bună, s-au descurcat bine împotriva unei echipe cu pretenţii la titlu. Cred că am avut un penalty prin minutul 80 şi ceva. Cei care au văzut.

Eu sunt suspendat pentru că nu am voie nici să vorbesc. Eu m-am ridicat de pe bancă la ultima partidă cu Clinceni, iar la pauză am spus «Domne, chiar nu mai putem să spunem nimic?». Eu nu am văzut în străinătate aşa ceva, acolo arbitrii sunt mai maleabili, discută. Nu suntem aici unii Dumnezei şi altii plebea poporului”
, a declarat Grozavu, imediat după meci.