Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA

Lewis Hamilton, pole în Marele Premiu de la Jeddah. Max Verstappen a lovit parapetul, dar a încheiat pe trei

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 4 dec 2021

Lewis Hamilton şi-a confirmat statutul de favorit pe traseul de la Jeddah (Arabia Saudită). Campionul mondial en-titre va porni primul în cursa aflată în premieră în calendarul Formulei 1.

Rivalul său, Max Verstappen a terminat pe locul al treilea. Olandezul celor de la Red Bull era pe un tur rapid şi avea un avantaj de aproape un sfert de secundă, însă a lovit pe finalul sesiunii decisive parapetul. Locul al doilea i-a revenit celuilalt pilot Mercedes, Valtteri Bottas.

Hamilton a scăpat fără penalizare pe grilă, după ce în antrenamente i-a blocat lui Nikita Mazepin un tur rapid, în şicana a doua a traseului de la Jeddah. Britanicul a primit doar un avertisment, iar echipa o amendă.

Marele Premiu al Arabiei Saudite se vede duminică, de la ora 19:30, în direct pe Look Sport şi Look 4K.