VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | Chindia – Sepsi 1-2. Revenire spectaculoasă pentru echipa din Sfântu Gheorghe, care e pe locul 4 în Liga 1

Superliga Publicat pe 23 nov 2020

Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat meciul din deplasare cu Chindia Târgovişte, scor 2-1, în etapa a 11-a din Liga 1. La Ploieşti, Chindia a condus la pauză, dar a fost depăşită net în repriza a doua.

Raportul şuturilor pe poartă a fost 7-1 pentru Sepsi. Leo Grozavu a beneficiat de o bancă de rezerve mai valoroasă, iar jucătorii care au intrat pe teren în repriza a doua au făcut diferenţa. Aganovic, Safranko şi Achahbar au fost implicaţi în cele două reuşite.

Min. 90+4: S-a încheiat meciul! Chindia - Sepsi 1-2

Clasamentul Ligii 1

Min. 89: Ocazie pentru Sepsi! Portarul Aioani l-a blocat excelent pe Gal-Andrezly, la 12 metri de poartă.

Min. 85: Câte o înlocuire în cele două echipe! La Chindia a ieşit Popa şi a intrat Neicuţescu, la Sepsi a ieşit Purece şi a intrat Gal-Andrezly.

Min. 81: Încă o schimbare la Chindia! Iese Raţă, intră Cherchez.

Min. 79: Dublă schimbare la Chindia! Ies Florea şi Dulca, intră Mihai Costea şi Yameogo.

Min. 78: GOL pentru Sepsi! 1-2! A înscris Achahbar, cu un şut în forţă de la 20 de metri.

Min. 75: Situaţie clară în repriza a doua! Raportul şuturilor pe poartă este 4-0 pentru Sepsi.

Min. 73: Chindia a cerut penalty! Daniel Popa a căzut în careu şi a protestat vehement. Pe reluare se poate observa că atacantul era în ofsaid.

Min. 68: GOL pentru Sepsi! 1-1! Aganovic a înscris, cu un şut de la marginea careului.

Min. 63: Încă două schimbări la Sepsi! Au ieşit Golofca şi Bajrovic, au intrat Aganovic şi Safranko.

Min. 60: Cartonaş galben pentru Dulca (Chindia)!

Min. 56: Cartonaş galben pentru Golofca (Sepsi)!

Min. 46: A început repriza a doua! Două schimbări la Sepsi: au ieşit Petrila şi Fofana, au intrat Istvan Fulop şi Achahbar.

Min. 45: S-a încheiat prima repriză! Chindia - Sepsi 1-0

A fost o repriză slabă! S-a înscris din singura ocazie clară de gol.

Min. 39: GOL pentru Chindia! 1-0! A înscris Denis Dumitraşcu, după o eroare în defensiva lui Sepsi.

Min. 25: Cartonaş galben pentru Raţă (Chindia)!

Min. 15: Debut echilibrat de meci! Niciuna dintre echipe nu şi-a creat vreo ocazie de gol.

Min. 1: A început meciul de la Giurgiu!

UPDATE 17:30 Iată echipele de start:

Chindia Târgovişte – Sepsi, din etapa a 11-a din Casa Liga 1, e de la 18:00 pe Look Sport +.

Sepsi a făcut o primă jumătate de tur bună, fiind în acest moment pe locul 6 în campionat. Nici Chindia nu stă însă rău. După ce sezonul trecut a fost la un pas de Liga 2, jucând barajul de menţinere cu CS Mioveni, acum e pe 8, cu 14 puncte.

În meciurile precedente din Casa Liga 1 echipa lui Emil Săndoi s-a impus cu 1-0 cu U Craiova, în timp de Sepsi a făcut 1-1 acasă cu FC Hermannstadt. Sezonul trecut cele două s-au întâlnit de patru ori, iar de fiecare dată Sepsi a ieşit pe plus, cu trei victorii şi un rezultat de egalitate.

Echipele probabile:

• Chindia: Aioani – Căpuşă, Piţian, Iacob, Bourama – Neguţ, Dulca, Raţă, Dumitraşcu – Popa, Florea
  • Sepsi: Fernandez – Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefan – Aganovic, Fofana, Fulop – Petrila, Safranko, Mitrea