”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA
Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic
Dorinel Munteanu îşi distruge jucătorii după eşecul cu UTA: ”Greşeală de curtea şcolii!”

George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek

VIDEO | Franţa s-a impus la limită în marea finală Nations League! Finalul a fost nebun

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 10 oct 2021
Campioana mondială en-titre, Franţa, a învins Spania în finala Ligii Naţiunilor, scor 2-1, la capătul unui meci destul de disputat.
Prima repriză a fost foarte slabă, ambele echipe neavând nici măcar o ocazie sau vreun şut pe poartă puţin periculos. În cea de-a doua repriză, lucrurile au stat diferit însă.
Oyarzabal a deschis scorul pentru Spania, în minutul 64, doar că Benzema a egalat fulgerător, două minute mai târziu. Atacantul francez a marcat un gol senzaţional.
Mbappe a marcat golul decisiv, după ce a fost lansat perfect de Theo Hernandez şi a rămas singur cu portarul.

Spania - Franţa, 1-2

Final de meci. Franţa e campioana Nations League!
Min, 88. Ocazie mare Spania! Lloris intervine excepţional.

Min. 80. GOOOLL FRANŢA!!! Mbappe scapă singur şi îl execută pe Unai Simon, fără probleme. Golul a fost suspect de ofsaid.

Min. 71. Ocazie Franţa! Mbappe trimite slab din interiorul careului.

Min. 65. GOOOOOL Franţa! Benzema marchează un gol magnific şi restabileşte egalitatea!

Min. 64. GOOOOL Spania! Oyarzabal deschide scorul în finală.

Min. 63. Ocazie mare Franţa!

Min. 57. Tchouameni intervine excelent şi îi fură mingea lui Gavi, în careu. Situaţia putea fi periculoasă pentru francezi.
Min. 54. Alonso prinde minge prin alunecare, chiar înaintea lui Mbappe, în interiorul careului! Probabil ar fi fost gol dacă mingea ajungea la atacantul francez.
Min. 45. Pauză! S-a trimis un singur şut pe spaţiul porţii până acum.
Min 22. Până acum se joacă foarte slab! Nu a existat nicio ocazie.

Minutul 1: A început partida!

Spania: Unai Simon – Alonso, Eric Garcia, Laporte, Azpilicueta – Rodri, Sergio Busquets, Gavi – Oyarzabal, Sarabia, Ferran Torres

Franţa: Lloris – Kimpembe, Varane, Kounde – Hernandez, Tchouameni, Pogba, Pavard – Griezmann – Mbappe, Benzema

------------------

Francezii erau cotaţi cu prima şansă la Campionatul European, dar au fost eliminaţi suprinzător, chiar la Bucureşti, de Elveţia, după executarea loviturilor de departajare.

Mai atenţi în Liga Naţiunilor, „cocoşii” nu au avut rivali până în finală. În penultimul act al competiţiei, Belgia a reuşit să le pună probleme, însă Franţa a revenit în repriza secundă, de la 0-2, şi a câştigat 3-2, într-un meci extraordinar.

Adversarii francezilor, spaniolii, au trecut de Italia în semifinală, scor 2-1. Ibericii şi-au luat astfel revanşa după ce fuseseră eliminaţi la Euro chiar de Squadra azzura. Finala Ligii Naţiunilor, meciul Franţa – Spania se va disputa duminică, de la ora 21.45, în Italia, şi va fi transmisă în direct de Look Sport+, dar şi pe platforma Prima.Play.ro.