LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO | Lucescu, făcut şah-mat de Barcelona după pauză. Haaland - Sancho show la Dortmund. Ferencvaros, la un pas de o mare surpriză. Toate golurile din seara de Champions League sunt aici

Champions League Publicat pe 24 nov 2020

Etapa IV din Liga Campionilor a adus un regal fotbalistic pe Look Sport. Mircea Lucescu a rezistat o repriză contra Barcelonei, dar în actul secund a cedat total în faţa catalanilor, care s-au impus cu 4-0. În celălalt meci al grupei, Juventus a evitat o mare ruşine cu Ferencvaros, graţie unui gol al lui Morata, înscris în minutul 90+2.

Se cunosc şi primele echipe calificate în ”optimi”. Grupa E şi-a încheiat socotelile în privinţa primelor două locuri, după ce Chelsea şi FC Sevilla şi-au asigurat biletele pentru primăvara Champions League.

Programul meciurilor de marţi, 24 noiembrie:

Grupa E:

Krasnodar - Sevilla 1-2 (Wanderson 56 / Rakitic 4, El Haddadi 90+3), live pe Look Sport. Echipele de start:

Minutul 4: Rakitic deschide scorul, cu un şut superb din voleu, de la 30 de metri.

Minutul 56: Wanderson aduce egalarea, la doar 10 minute după ce a fost introdus pe teren.

Minutul 90+3: Fază încâlcită la mijlocaul terenului, din care andaluzii pleacă pe un atac rapid, El Haddadi trage, în piciorul unui adversar, dar minge ajunge tot la el şi din a doua încercare punctează cu un şut năpraznic.

• Krasnodar: Safonov - Ramirez, Martyovich, Kaio, Chernov - Gazinskiy, Vilhena - Olsson, Cabella, Sabua - Berg
  • Sevilla: Vaclik - Escudero, Kounde, Carlos, Acuna - Rakitic, Gudelj, Jordan - Ocampos, De Jong, Munir

Rennes - Chelsea 1-2 (Guirassy 86 / Houdson-Odoi 22, Giroud 90+1), live pe Look Sport+. Echipele de start:

Minutul 22: Tinerii din atacul lui Chelsea conlucrează perfect. Mount îl lansează pe Houdson-Odoi, care deschide scorul din postura de singur cu portarul.

Minutul 86: Un corner aduce egalarea. Guirassy se înalţă printre doi adversari şi trimite cu capul în poarta lui Mendy.

Minutul 90+1: Giroud marchează golul care o duce pe Chelsea în optimile de finală ale competiţiei.

• Rennes: Gomis - Traore, Da Silva, Nyamsi, Truffert - Bourigeaud, N'Zonzi, Camavinga - Doku, Guirassy, Lea Siliki
  • Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Zouma, Silva, Chilwell - Jorginho, Kovacic - Odoi, Mount, Werner - Abraham

Grupa F:

Dortmund - Club Brugge 3-0 (Haaland 18, 60, Sancho 45), live pe looksport.ro/ppv2. Echipele de start:

Minutul 18: Haaland deschide scorul, după o pasă impecabil a lui Sancho.

Minutul 45: Sancho trimite aproape de vinclu, din lovitură liberă de la 20 de metri.

Minutul 60: Încă o seară magică pentru Haaland, norvegianul reuşeşte ”dubla”.

• Dortmund: Burki - Meunier, Akanki, Hummels, Guerreiro - Bellingham, Delaney - Sancho, Hazard, Reyna - Haaland
  • Brugge: Mignolet - Lourenco, Kossounou, Deli - Diatta, Vormer, Vanaken, Balanta, De Ketelaere - Lang, Krmencik

Lazio - Zenit 3-1 (Immobile 3, 55-penalty, Parolo 22 / Dzyuba 25), live pe looksport.ro/ppv1. Echipele de start:

Minutul 3: Immobile deschide scorul cu o super execuţie. Atacantul celor de la Lazio trage din întoarcere de la 30 de metri, dintre doi adversari, mingea s-a dus aproape de vinclu şi l-a lăsat pe portarul lui Zenit fără replică.

Minutul 20: Parolo finalizează cu un şut năpraznic de la 25 de metri, după un contraatac.

Minutul 25: Ruşii reduc din diferenţă prin golgheterul Dzyuba.

Minutul 55: Immobile majorează scorul din penalty.

• Lazio: Reina - Gabarron, Hoedt, Acerbi - Lazzari, Parolo, Leiva, Alberto, Marusic - Immobile, Correa
  • Zenit: Kerzhakov - Lovren, Rakitsky, Zhirkov - Malcom, Kuzyayev, Barrios, Santos, Mostovoy - Dzyuba, Erokhin

Grupa G:

Dinamo Kiev - Barcelona 0-4 (Dest 52, Braithwaite 56, 70-penalty, Griezmann 90+2), live pe Look Sport+. Echipele de start:

Minutul 52: Dest deschide scorul după o fază încâlcită. Fundaşul american primeşte o pasă printre doi adversari şi trage din unghi.

Minutul 56: Braithwaite majorează scorul, după o pasă de la tânărul Mingueza, titularizat din cauza absenţelor din lotul catalanilor.

Minutul 70: Braithwaite face ”dubla” din penalty.

Minutul 90+2: Un şir de pase succesive îl găseşte liber în careu pe Griezmann, atacantul marchează din interiorul careului.

• Kiev: Bushchan - Kedziora, Zabarnyi, Mykolenko, Karavaev - Shepelev, Buyalskyy, Garmash - Shaparenko, Verbic, De Pena
  • Barcelona: Ter Stegen - Dest, Mingueza, Lenglet, Firpo - Pjanic, Alena - Trincao, Coutinho, Pedri - Braithwaite

Juventus - Ferencvaros 2-1 (Ronaldo 35, Morata 90+2 / Uzuni 19), live pe Look Sport. Echipele de start:

Minutul 19: Uzuni deschide scorul, după o fază pornită din propriul careu. Atacantul trimite în poartă, o minge uşor deviată.

Minutul 35: Cristiano Ronaldo egalează din pasa lui Cuadrado.

Minutul 90+2: Morata scapă Juventus de o mare surpriză neplăcută. Atacantul spaniol marchează în prelungiri.

• Juventus: Szczesny - Cuadrado, Danilo, De Ligt, Alex Sandro - McKennie, Bentacur, Arthur, Bernardeschi - Dybala, Ronaldo
  • Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister - Siger, Somalia - Zubkov, Uzuni, Nguen

Grupa H:

Manchester United - Başakşehir 4-1 (Fernandes 7, 20, Rashoford 35-penalty, James 90+2 / ), live pe Look Sport2. Echipele de start:

Minutul 7: Fernandes deschide scorul, cu un şut năpraznic de la 20 de metri, după o minge ricoşată după o respingere.

Minutul 20: Acelaşi Fernandes marchează din nou, după o minge scăpată în faţă de portarul advers.

Minutul 35: Rashford înscrie din penalty.

Minutul 75: Turuc execută o lovitură libera de la 20 de metri, De Gea respinge, dar mingea trece de linia porţii.

Minutul 90+2: James înscrie din pasa lui Greenwood.

• Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Telles - Fred, Van de Beek - Martial, Fernandes, Rashford - Cavani
  • Başakşehir: Gunok - Rafael, Skrtel, Epureanu, Bolingoli - Ozcan - Visca, Turuc, Kahveci, Chadli - Ba

PSG - RB Leipzig 1-0 (Neymar 10-penalty), live pe Look Sport3 / Look 4K. Echipele de start:

Minutul 10: Neymar deschide scorul din penalty.

• PSG: Navas - Florenzi, Diallo, Marquinhos, Bakker - Herrera, Pereira, Paredes - Di Maria, Neymar, Mbappe
  • Leipzig: Gulacsi - Mukiele, Upamecano, Konate, Angelino - Sabitzer, Haidara, Forsberg - Nkunku, Poulsen, Olmo