Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | Lucescu, făcut şah-mat de Barcelona după pauză. Haaland - Sancho show la Dortmund. Ferencvaros, la un pas de o mare surpriză. Toate golurile din seara de Champions League sunt aici

Champions League Publicat pe 24 nov 2020

Etapa IV din Liga Campionilor a adus un regal fotbalistic pe Look Sport. Mircea Lucescu a rezistat o repriză contra Barcelonei, dar în actul secund a cedat total în faţa catalanilor, care s-au impus cu 4-0. În celălalt meci al grupei, Juventus a evitat o mare ruşine cu Ferencvaros, graţie unui gol al lui Morata, înscris în minutul 90+2.

Se cunosc şi primele echipe calificate în ”optimi”. Grupa E şi-a încheiat socotelile în privinţa primelor două locuri, după ce Chelsea şi FC Sevilla şi-au asigurat biletele pentru primăvara Champions League.

Programul meciurilor de marţi, 24 noiembrie:

Grupa E:

Krasnodar - Sevilla 1-2 (Wanderson 56 / Rakitic 4, El Haddadi 90+3), live pe Look Sport. Echipele de start:

Minutul 4: Rakitic deschide scorul, cu un şut superb din voleu, de la 30 de metri.

Minutul 56: Wanderson aduce egalarea, la doar 10 minute după ce a fost introdus pe teren.

Minutul 90+3: Fază încâlcită la mijlocaul terenului, din care andaluzii pleacă pe un atac rapid, El Haddadi trage, în piciorul unui adversar, dar minge ajunge tot la el şi din a doua încercare punctează cu un şut năpraznic.

• Krasnodar: Safonov - Ramirez, Martyovich, Kaio, Chernov - Gazinskiy, Vilhena - Olsson, Cabella, Sabua - Berg
  • Sevilla: Vaclik - Escudero, Kounde, Carlos, Acuna - Rakitic, Gudelj, Jordan - Ocampos, De Jong, Munir

Rennes - Chelsea 1-2 (Guirassy 86 / Houdson-Odoi 22, Giroud 90+1), live pe Look Sport+. Echipele de start:

Minutul 22: Tinerii din atacul lui Chelsea conlucrează perfect. Mount îl lansează pe Houdson-Odoi, care deschide scorul din postura de singur cu portarul.

Minutul 86: Un corner aduce egalarea. Guirassy se înalţă printre doi adversari şi trimite cu capul în poarta lui Mendy.

Minutul 90+1: Giroud marchează golul care o duce pe Chelsea în optimile de finală ale competiţiei.

• Rennes: Gomis - Traore, Da Silva, Nyamsi, Truffert - Bourigeaud, N'Zonzi, Camavinga - Doku, Guirassy, Lea Siliki
  • Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Zouma, Silva, Chilwell - Jorginho, Kovacic - Odoi, Mount, Werner - Abraham

Grupa F:

Dortmund - Club Brugge 3-0 (Haaland 18, 60, Sancho 45), live pe looksport.ro/ppv2. Echipele de start:

Minutul 18: Haaland deschide scorul, după o pasă impecabil a lui Sancho.

Minutul 45: Sancho trimite aproape de vinclu, din lovitură liberă de la 20 de metri.

Minutul 60: Încă o seară magică pentru Haaland, norvegianul reuşeşte ”dubla”.

• Dortmund: Burki - Meunier, Akanki, Hummels, Guerreiro - Bellingham, Delaney - Sancho, Hazard, Reyna - Haaland
  • Brugge: Mignolet - Lourenco, Kossounou, Deli - Diatta, Vormer, Vanaken, Balanta, De Ketelaere - Lang, Krmencik

Lazio - Zenit 3-1 (Immobile 3, 55-penalty, Parolo 22 / Dzyuba 25), live pe looksport.ro/ppv1. Echipele de start:

Minutul 3: Immobile deschide scorul cu o super execuţie. Atacantul celor de la Lazio trage din întoarcere de la 30 de metri, dintre doi adversari, mingea s-a dus aproape de vinclu şi l-a lăsat pe portarul lui Zenit fără replică.

Minutul 20: Parolo finalizează cu un şut năpraznic de la 25 de metri, după un contraatac.

Minutul 25: Ruşii reduc din diferenţă prin golgheterul Dzyuba.

Minutul 55: Immobile majorează scorul din penalty.

• Lazio: Reina - Gabarron, Hoedt, Acerbi - Lazzari, Parolo, Leiva, Alberto, Marusic - Immobile, Correa
  • Zenit: Kerzhakov - Lovren, Rakitsky, Zhirkov - Malcom, Kuzyayev, Barrios, Santos, Mostovoy - Dzyuba, Erokhin

Grupa G:

Dinamo Kiev - Barcelona 0-4 (Dest 52, Braithwaite 56, 70-penalty, Griezmann 90+2), live pe Look Sport+. Echipele de start:

Minutul 52: Dest deschide scorul după o fază încâlcită. Fundaşul american primeşte o pasă printre doi adversari şi trage din unghi.

Minutul 56: Braithwaite majorează scorul, după o pasă de la tânărul Mingueza, titularizat din cauza absenţelor din lotul catalanilor.

Minutul 70: Braithwaite face ”dubla” din penalty.

Minutul 90+2: Un şir de pase succesive îl găseşte liber în careu pe Griezmann, atacantul marchează din interiorul careului.

• Kiev: Bushchan - Kedziora, Zabarnyi, Mykolenko, Karavaev - Shepelev, Buyalskyy, Garmash - Shaparenko, Verbic, De Pena
  • Barcelona: Ter Stegen - Dest, Mingueza, Lenglet, Firpo - Pjanic, Alena - Trincao, Coutinho, Pedri - Braithwaite

Juventus - Ferencvaros 2-1 (Ronaldo 35, Morata 90+2 / Uzuni 19), live pe Look Sport. Echipele de start:

Minutul 19: Uzuni deschide scorul, după o fază pornită din propriul careu. Atacantul trimite în poartă, o minge uşor deviată.

Minutul 35: Cristiano Ronaldo egalează din pasa lui Cuadrado.

Minutul 90+2: Morata scapă Juventus de o mare surpriză neplăcută. Atacantul spaniol marchează în prelungiri.

• Juventus: Szczesny - Cuadrado, Danilo, De Ligt, Alex Sandro - McKennie, Bentacur, Arthur, Bernardeschi - Dybala, Ronaldo
  • Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister - Siger, Somalia - Zubkov, Uzuni, Nguen

Grupa H:

Manchester United - Başakşehir 4-1 (Fernandes 7, 20, Rashoford 35-penalty, James 90+2 / ), live pe Look Sport2. Echipele de start:

Minutul 7: Fernandes deschide scorul, cu un şut năpraznic de la 20 de metri, după o minge ricoşată după o respingere.

Minutul 20: Acelaşi Fernandes marchează din nou, după o minge scăpată în faţă de portarul advers.

Minutul 35: Rashford înscrie din penalty.

Minutul 75: Turuc execută o lovitură libera de la 20 de metri, De Gea respinge, dar mingea trece de linia porţii.

Minutul 90+2: James înscrie din pasa lui Greenwood.

• Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Telles - Fred, Van de Beek - Martial, Fernandes, Rashford - Cavani
  • Başakşehir: Gunok - Rafael, Skrtel, Epureanu, Bolingoli - Ozcan - Visca, Turuc, Kahveci, Chadli - Ba

PSG - RB Leipzig 1-0 (Neymar 10-penalty), live pe Look Sport3 / Look 4K. Echipele de start:

Minutul 10: Neymar deschide scorul din penalty.

• PSG: Navas - Florenzi, Diallo, Marquinhos, Bakker - Herrera, Pereira, Paredes - Di Maria, Neymar, Mbappe
  • Leipzig: Gulacsi - Mukiele, Upamecano, Konate, Angelino - Sabitzer, Haidara, Forsberg - Nkunku, Poulsen, Olmo