Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

Liverpool aduce un fundaş turc pentru a-l înlocui pe Van Dijk

Liverpool Publicat de Daian Cutu pe 25 oct 2020

Virgil van Dijk a suferit o accidentare îngrozitoare în derby-ul cu Everton (scor 2-2), după ce s-a ciocnit cu portarul Pickford. Fundaşul olandez a fost înlocuit de Jurgen Klopp, iar verdictul este unul crunt: ruptură a ligamentelor încrucişate. Van Dijk ar putea pierde întreg sezonul, iar campioana Angliei e nevoită să-i caute un înlocuitor.

”Cormoranii” pregătesc înlocuitorul. Este vorba despre turcul Ozan Kabak (20 de ani), care evoluează la Schalke 04. Formaţia din Bundesliga cere pentru un transfer 40 de milioane de euro, dar cei de la Mirror scriu că în contextul actual, suma s-ar putea chiar înjumătăţi.

Kabak este un produs al centrului de juniori al celor de la Galatasaray şi a bifat deja 4 partide în echipa naţională.