Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO
Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona
Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă
All-season, avantaje şi dezavantaje All-season, avantaje şi dezavantaje
VIDEO | Corviul Hunedoara - Gloria Buzău, astăzi, ora 19:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Continuă lupta pentru promovare VIDEO | Corviul Hunedoara - Gloria Buzău, astăzi, ora 19:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Continuă lupta pentru promovare
Marius Şumudică, ofertat din nou de o echipă din Superligă! "Azi dimineaţă m-au sunat" Marius Şumudică, ofertat din nou de o echipă din Superligă! "Azi dimineaţă m-au sunat"

Liverpool, victorie cu Wolverhampton, scor 1-0, în Premier League. Meciul a fost marcat de accidentarea portarului Rui Patricio, scos de pe teren pe targă

Premier League Publicat pe 16 mar 2021

Formaţia Liverpool a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Wolverhampton, în etapa a XXX-a a campionatului Angliei.

Unicul gol al meciului a fost  marcat de Diogo Jota, în minutul 45+2.

În minutul 86, portarul echipei Wolverhampton, Rui Patricio, s-a ciocnit violent cu fundaşul Conor Coady, suferind un traumatism cranian. El a rămas întins pe gazon timp de 14 minute, fiind apoi scos de pe teren cu targa şi transportat la spital.

După meci, antrenorul Nuno Espirito Santo a anunţat că jucătorul este conştient şi se află în afara oricărui pericol.