VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia
”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart

Lopetegui: "S-a făcut dreptate! Le-am fost superiori celor de la CFR!" Ce spune tehnicianul Sevillei de golul anulat CFR-ului

Europa League Publicat pe 28 feb 2020

Tehnicianul echipei FC Sevilla, Julen Lopetegui, a declarat, joi seară, după calificarea în optimile de finală ale Ligii Europa, după 0-0 cu CFR Cluj, că s-a făcut dreptate, el considerând că formaţia sa a fost superioară campioanei României.

Lopetegui a precizat că golul înscris de CFR în finalul partidei a fost anulat corect.

“Am suferit în acest meci, pentru că nu am marcat, dar am avut multe ocazii. Cred că au fost suficiente ocazii pentru ca meciul să se fi terminat cu un rezultat mai confortabil. Totuşi, dacă nu înscrii, încet-încet echipa adversă îşi creează oportunităţi. Au fost doar cinci minute cu sentimentul de pericol. Meciul a fost al nostru total. A venit apoi golul după henţ şi din fericire a fost anulat după consultarea VAR. S-a făcut dreptate, pentru că le-am fost superiori celor de la Cluj”, a spus Lopetegui la finalul partidei.

Formaţia CFR Cluj a ratat calificarea în optimile de finală ale Ligii Europa, după ce a remizat cu FC Sevilla, scor 0-0, în manşa secundă a 16-imilor, pe stadionul Ramon Sanchez-Pizjuan. În tur, scorul a fost 1-1. CFR Cluj a avut un gol anulat spre final pentru henţ, după consultarea VAR.