VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Lucian Filip se pregăteşte să revină la antrenamentele FCSB-ului

FCSB Publicat pe 22 nov 2020

Lucian Filip, unul dintre puţinii jucători pe care FCSB îl păstrează în lot deşi joacă un număr limitat de meciuri pe sezon, este gata să revină după o accidentare. Problemele medicale au venit în iunie, iar acum mijlocaşul se pregăteşte să se întoarcă pe teren, în meciurile oficiale.

Deocamdată face antrenamente de recuperare, după care o să înceapă pregătirea de readaptare la efort. Este însă greu de crezut că Filp va juca în acest an. Cel mai probabil, el va reintra la joc în meciurile de pregătire de după ce Casa Liga 1 va lua pauza de iarnă.

Perioada foarte bună prin care trece FCSB e completată de veşti excelente din afara terenului: Dragoş Nedelcu (23 de ani) este şi el foarte aproape de momentul revenirii pe teren. Toni Petrea va avea întreg lotul valid pentru partea a doua a sezonului.

Cel mai vechi jucător din lotul FCSB-ului, Filip s-a accidentat grav în iunie, la meciul cu Gaz Metan Mediaş, şi nu credea că va reveni mai repede de 2021 la recuperare. Totul a decurs ceva mai bine, iar optarul e aşteptat să dea o mână de ajutor în linia mediană roş-albastră.