Evenimentul anului din UFC e LIVE pe Look Sport 3 Motors & Fights! UFC 254: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje, astăzi, de la 21:00 Evenimentul anului din UFC e LIVE pe Look Sport 3 Motors & Fights! UFC 254: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje, astăzi, de la 21:00
Barcelona - Real Madrid, live pe Look Sport+ şi Look 4K, sâmbătă, de la 17.00. Un nou episod din El Clasico, confruntarea titanilor din fotbalul spaniol Barcelona - Real Madrid, live pe Look Sport+ şi Look 4K, sâmbătă, de la 17.00. Un nou episod din El Clasico, confruntarea titanilor din fotbalul spaniol
EXCLUSIV | Echipa din Casa Liga 1 lăudată pentru politica sa de transferuri: ”Au reţeta câştigătoare!” EXCLUSIV | Echipa din Casa Liga 1 lăudată pentru politica sa de transferuri: ”Au reţeta câştigătoare!”
Coronavirusul continuă să lovească în SCM Râmnicu Vâlcea! Partida cu Borussia Dortmund a fost amânată Coronavirusul continuă să lovească în SCM Râmnicu Vâlcea! Partida cu Borussia Dortmund a fost amânată
VIDEO EUROGOL înscris de Vlad Chiricheş pentru Sassuolo! Căpitanul României l-a lăsat fără replică pe Salvatore Sirigu VIDEO EUROGOL înscris de Vlad Chiricheş pentru Sassuolo! Căpitanul României l-a lăsat fără replică pe Salvatore Sirigu
VIDEO | Bergodi nu-şi explică eşecul cu Clinceni. Italianul nu a văzut sincope în jocul Craiovei: ”Ce am făcut pe teren nu mi-a displăcut” VIDEO | Bergodi nu-şi explică eşecul cu Clinceni. Italianul nu a văzut sincope în jocul Craiovei: ”Ce am făcut pe teren nu mi-a displăcut”

Lyon - Marseille 1-1, în derby-ul etapei din Ligue 1. Payet a dat, Payet a luat!

Ligue 1 Publicat pe 4 oct 2020

Derby-ul etapei a şasea din Ligue 1 2020/2021, Lyon - Marseille, s-a terminat la egalitate, 1-1, în direct pe Look Sport 3. Dmitri Payet a deschis scorul, apoi a fost eliminat şi Aouar a marcat, în minutul 28, ceea ce avea să fie a doua şi ultima reuşită a partidei.

Villas-Boas a trecut rapid în faţa lui Rudi Garcia, încă din minutul 16, când Payet a finalizat elegant, în stilul caracteristic, faza în care a fost servit de Thauvin. Doar că meciul s-a schimbat în minutul 19, când acelaşi Payet s-a dus cu talpa pe glezna lui Dubois şi, după consultarea VAR, a luat drumul vestiarelor.

A fost destul pentru ca Lyon să revină în joc, iar faultul comis de Alvaro Gonzalez la Bard, în minutul 28, i-a dat lui Aouar şansa egalării. A marcat şi Kadewere, atacantul gazdelor, dar reuşita a fost anulată pentru ofsaid şi Lyon - Marseille s-a terminat la egalitate.

După 1-1 în derby, Marseille ajunge la nouă puncte, cinci sub Rennes şi Lille, liderii-surpriză, dar două peste Lyon, care rămâne cu doar o victorie şi patru egaluri în primele şase etape.

Lyon - Marseille 1-1 (Aouar pen. 28 / Payet 16)
  • Lyon: Lopes - Dubois, Marcelo (Diomande 85), Denayer, Bard - Caqueret (Bruno 69), Mendes - Aouar, Ekambi (Cherki 75), Cornet (Depay 69) - Kadewere (Dembele 77)
  • Antrenor: Rudi Garcia
  •
  • Marseille: Mandanda - Sakai, Alvaro Gonzalez, Caleta-Car, Amavi - Rongier, Kamara (Gueye 61), Samson - Thauvin (M. Lopez 75), Benedetto (Radonjic 62), Payet
  • Antrenor: Andre Villas-Boas