Kjaer a fost operat la genunchi şi va lipsi de pe teren şase luni Kjaer a fost operat la genunchi şi va lipsi de pe teren şase luni
VIDEO | Academica Clinceni - Dinamo 1-0, ACUM, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay. Gazdele cer penalty în debutul reprizei secunde VIDEO | Academica Clinceni - Dinamo 1-0, ACUM, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay. Gazdele cer penalty în debutul reprizei secunde
VIDEO | Monopostul lui Leclerc, distrus într-un accident la antrenamentele de la GP-ul Arabiei Saudite. Pilotul nu are probleme de sănătate VIDEO | Monopostul lui Leclerc, distrus într-un accident la antrenamentele de la GP-ul Arabiei Saudite. Pilotul nu are probleme de sănătate
Florinel Coman, refăcut pentru meciul FCSB – UTA Florinel Coman, refăcut pentru meciul FCSB – UTA
Focar de coronavirus la OCS Lille: sunt infectaţi aproximativ 30 de angajaţi
Anunţ surprinzător de 1 decembrie, în presa din Turcia! Galatasaray intenţionează să-l transfere pe Florin Tănase de la FCSB. UPDATE: Ultimele noutăţi  Anunţ surprinzător de 1 decembrie, în presa din Turcia! Galatasaray intenţionează să-l transfere pe Florin Tănase de la FCSB. UPDATE: Ultimele noutăţi

Măgura Cisnădie, victorie dramatică în European League la handbal feminin

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 16 oct 2021

Echipa de handbal feminin Măgura Cisnădie a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia cehă DHK Banik Most, scor 27-26 (12-10), în prima manşă din turul secund al European League.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Koresova 6 goluri, pentru gazde, respectiv Abed kader 6, pentru Măgura Cisnădie.

Partida retur va avea loc în 23 octombrie, pe terenul echipei Măgura Cisnădie.

Câştigătoarea din dubla manşă se califică în turul al treilea al European League.

Alte două echipe româneşti vor intra în competiţie din turul următor, Gloria Buzău şi SCM Râmnicu Vâlcea.