VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers
”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr. ”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr.
VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării
Flavius Stoican a semnat! Flavius Stoican a semnat!

Man United învinge Brighton graţie unui gol marcat în minutul 90+10! Fază incredibilă: arbitrul a fluierat finalul meciului, apoi a dat penalty cu VAR

Manchester United Publicat pe 26 sep 2020

Manchester United a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2 (1-1), formaţia Brighton, în primul meci din etapa a treia din Premier League.

Bruno Fernandes a adus victoria "diavolilor" cu un gol marcat în minutul 90+10, după ce gazdele egalaseră în al cincilea minut al prelungirilor. Portughezul a înscris din lovitură de la 11 metri, penalty acordat după fluierul de final al meciului, cu ajutorul tehnologiei VAR.

Harry Maguire (43) şi Marcus Rashford (55) au marcat şi ei pentru învingători, în timp ce golurile gazdelor au fost reuşite de Neal Maupay (40), din penalty, şi Solomon March (90+5). Cei de la Brighton au nimerit bara de nu mai puţin de cinci ori.

Man United, care nu şi-a disputat încă meciul din prima etapă, obţine prima victorie în noul sezon şi urcă pe locul 13. Brighton este a zecea, tot cu trei puncte.

Tot sâmbătă se mai joacă în etapa a treia din Premier League meciurile Crystal Palace - Everton, West Brom - Chelsea şi Burnley - Southampton.