Controverse în SUA, după ce părinţii lui Kobe Bryant au scos la licitaţie un inel de campion al fostului baschetbalist
NEWS ALERT | Ce lovitură pentru FCSB! Un jucător de bază s-a accidentat şi ar putea lipsi tot sezonul NEWS ALERT | Ce lovitură pentru FCSB! Un jucător de bază s-a accidentat şi ar putea lipsi tot sezonul
Andrei Borza a oferit prima reacţie după scandalul ieşirii în club: „Vreau să arăt tuturor că sunt cel mai bun!” Andrei Borza a oferit prima reacţie după scandalul ieşirii în club: „Vreau să arăt tuturor că sunt cel mai bun!”
”Vei antrena FCSB?”. Marius Şumudică recunoaşte: ”V-am spus!”
Anunţul făcut de Dan Şucu înaintea partidei cu Universitatea Craiova. ”Echipa are nevoie de noi!” Anunţul făcut de Dan Şucu înaintea partidei cu Universitatea Craiova. ”Echipa are nevoie de noi!”
Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau

Manchester City a făcut 'instrucţie' cu Chelsea! Echipa lui Guardiola e neînvinsă din noiembrie 2020

Premier League Publicat de Andrei Ionascu pe 3 ian 2021

Manchester City a câştigat meciul din deplasare cu Chelsea Londra, scor 3-1, în etapa a 17-a din Premier League. Echipa antrenată de către Pep Guardiola a urcat pe locul 5 în clasament, fiind neînvinsă din noiembrie 2020.

'Cetăţenii' au condus la pauză cu 3-0, după reuşitele lui Gundogan (18'), Foden (21') şi De Bruyne (34').

În repriza a doua, oaspeţii au preferat să conserve avantajul, iar Chelsea a înscris golul de onoare prin Hudson-Odoi în minutul 90+2.

Manchester City a controlat partida, raportul ocaziilor de gol fiind 18-9, iar cel al şuturilor pe poartă 6-2.

În clasament, cele două echipe sunt despărţite de trei puncte, dar Manchester City are două meciuri restante. Echipa lui Pep Guardiola reintră în lupta pentru titlu.

Luni este programat un meci în Premier League: Southampton - Liverpool, de la ora 22:00.

Sursa foto: Twitter Manchester City