VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Marius Şumudică, savuros la al cincilea succes consecutiv: ”Îmi place să mă uit pe Flash şi să am cinci victorii în jurul meu!”

CFR Cluj Publicat pe 1 aug 2021

Marius Şumudică s-a arătat mulţumit după ce echipa sa, CFR Cluj, o obţinut a treia victorie consecutivă în Casa Liga 1 şi al cincilea succes la rând în toate competiţiile.

Şumudică şi-a atenţionat elevii că pentru dubla manşă cu Young Boys Berna vor trebui să fie impecabili pentru a avea o şansă la calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor.

”Sunt mulţumit că am câştigat. Menţinem linia. Avem trei victorii din trei. Am fost supărat în prima repriză. În a doua repriză am schimbat sistemul. Mă bucur că l-am făcut pe Arla să şomeze. Am întâlnit o echipă foarte bună, bine organizată.

Îmi place să mă uit pe Flash şi să am cinci victorii în jurul meu. Dar urmează meciul cu Young Boys. Întâlnim o forţă din toate punctele de vedere. Va trebui să fim perfecţi în cele două meciuri să fim perfecţi dacă vrem să avem şanse.

Denis Alibec este un jucător care are tot sprijinul meu. Nu pot să-mi explic cum poate să joace la un asemenea nivel din trei în trei zile Ciprian Deac. Şi Camora. Aştept mai mult de la Petrila, de la Costache, a reacţionat Marius Şumudică, la finalul meciului.

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a treia a Ligii 1.

Golul a fost marcat de Alibec, în minutul 52.

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Graovac, D. Ciobotariu, Camora – Fofana (Hoban 71’), Tahiri (Păun 46’) – Petrila, C. Deac (Costache 87’), Omrani (Chipciu 62’) – D. Alibec (Debeljuh 62’). Antrenor: Marius Şumudică.

Chindia Târgovişte: D. Moldovan – Căpuşă, Celea, Baxevanos, C. Dinu – Neguţ, S. Suciu (Popa 63’), P. Iacob, Popadiuc (Cherchez 86’) – Matiş (Şerban 63’) – D. Florea. Antrenor: Emil Săndoi.

Cartonaş galben: Matiş 60’.

Arbitri: Florin Andrei – Ciprian Florin Danşa, Alexandru Vodă – George Cătălin Găman.

Observator: Iosif Olah.