VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”
Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!

Marş spre Liga 2. CSA Steaua a câştigat şi derby-ul cu echipa secundă a celor de la Rapid

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 24 oct 2020

Formaţia pregătită de Daniel Opriţa a câştigat cel mai interesant meci al rundei din Liga 3, contra echipei secunde a Rapidului, scor 1-0. Unicul gol a fost reuşit de Florin Răsdan, în minutul 68.

Cei de la CSA Steaua sunt liderii seriei, cu 18 puncte din şase partide, la egalitate cu marea rivală de la FCSB 2, care are însă două partide în plus disputate.

Formula de start a lui CSA Steaua: Iancu - Vlad, Beţa, Bactăr, A. Ilie - Mihăescu, Bărbulescu - Pacionel, Chipirliu, Zaharia - Elek

Următoarea adversară a ”militarilor” va fi FC Voluntari 2.