U Craiova vrea să dispute cu spectatori meciul cu CFR Cluj. Anunţul lui Sorin Cârţu U Craiova vrea să dispute cu spectatori meciul cu CFR Cluj. Anunţul lui Sorin Cârţu
Mihai Popescu, pregătit de duelurile cu Ianis Hagi din Scoţia: ”Să sperăm că ne vom întâlni” Mihai Popescu, pregătit de duelurile cu Ianis Hagi din Scoţia: ”Să sperăm că ne vom întâlni”
Primul jucător care pleacă din Gruia: Golofca, vândut de CFR la Sepsi! Primul jucător care pleacă din Gruia: Golofca, vândut de CFR la Sepsi!
"Va fi o revoluţie forţată!". Ce scriu italienii despre viitorul lui Man şi Mihăilă "Va fi o revoluţie forţată!". Ce scriu italienii despre viitorul lui Man şi Mihăilă
Trei reveniri de senzaţie la naţionala României şi cinci nume grele lipsă! Stranierii convocaţi de Mirel Rădoi Trei reveniri de senzaţie la naţionala României şi cinci nume grele lipsă! Stranierii convocaţi de Mirel Rădoi
Nouă stranieri pe lista preliminară pentru cantonamentul preolimpic din Spania Nouă stranieri pe lista preliminară pentru cantonamentul preolimpic din Spania

Marseille a trăit o nouă dezamăgire în Ligue 1. A luat gol în minutul 90+2 şi a scăpat victoria

Ligue 1 Publicat pe 11 apr 2021

Olympique Marseille a terminat la egalitate, scor 3-3 (2-1), meciul disputat, sâmbătă, în deplasare, cu Montpellier, în etapa a 32-a a campionatului francez Ligue 1.

Au marcat: Delfort '1, Laborde '47, '90+2 / Milik '43, Pape Gueye '45+1, Perrin '71.

Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 62, când a fost eliminat croatul Duje Caleta-Car.

În urma acestui rezultat, Marseille rămâne pe locul 6, cu 49 de puncte, la egalitate cu Lens, de pe locul 5, care nu a jucat în această etapă.

Montpellier este pe locul 7, cu 46 de puncte.

Lille este lider, cu 69 de puncte, echipă urmată de PSG, 66 de puncte, Monaco, 62 de puncte şi Olympique Lyon, 61 de puncte. Monaco şi Lyon au câte un meci mai puţin.