Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau
Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua

Maxim a marcat din nou pentru echipa lui Şumudică, care a remizat cu Genclerbirligi

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 31 oct 2020

Gaziantepspor a remizat în deplasare, scor 1-1, pe terenul celor de la Genclerbirligi, în etapa VII din prima ligă a Turciei.

Alexandru Maxim a marcat din nou pentru Gaziantepspor, formaţia pregătită de Marius Şumudică. Tehnicianul nu a putut asista la partidă de pe banca tehnică, fiind suspendat pentru scandalul de la finalul meciului cu Antalyaspor.

Maxim a deschis scorul în minutul 16, din penalty. Adversarii au egalat prin Candeias, în minutul 56.

Pe lângă Maxim, a mai jucat la Gaziantep şi Alin Toşca. Ambii au fost selecţionaţi de Mirel Rădoi, în lotul preliminar pentru meciurile pe care naţionala României le va juca în noiembrie, cu Belarus (amical), cu Norvegia şi cu Irlanda de Nord (Liga Naţiunilor).

În urma acestui rezultat, Gaziantep este pe locul 7 în campionat, cu 8 puncte marcate (o victorie şi cinci remize).

Convocările preliminare pentru luna noiembrie:

• Portari: Ciprian Tătăruşanu (AC Milan/Italia, 72/0), Florin Niţă (Sparta Praga/Cehia, 2/0), Ionuţ Radu (Inter Milan/Italia, 0/0);
  • Fundaşi: Vasile Mogoş (Chievo Verona/Italia, 1/0), Bogdan Ţîru (Jagiellonia/Polonia, 2/0), Ionuţ Nedelcearu (AEK Atena/Grecia, 11/0), Dragoş Grigore (Ludogoreţ/Bulgaria, 38/1), Alin Toşca (Gaziantep F.K./Turcia, 21/0), Vlad Chiricheş (Sassuolo/Italia, 59/0), Cornel Râpă (KS Cracovia/Polonia, 5/0), Cristi Ganea (Aris Salonic/Grecia, 5/0), Adrian Rus (Fehervar/Ungaria, 5/0);
  • Mijlocaşi: Sergiu Hanca (KS Cracovia/Polonia, 5/0), Răzvan Marin (Cagliari/Italia, 23/1), Alexandru Creţu (NK Maribor/Slovenia, 4/0), Dorin Rotariu (FC Astana/Kazahstan, 10/1), Nicolae Stanciu (Slavia Praga/Cehia, 42/10), Ianis Hagi (Glasgow Rangers/Scoţia, 14/0), Alexandru Mitriţă (Al Ahli FC/Arabia Saudită, 14/2), Alexandru Maxim (Gaziantep F.K./Turcia, 42/6), Alexandru Băluţă (Akademia Puskas/Ungaria, 5/1), Erik Bicfalvi (FC Ural/Rusia, 4/0), Tudor Băluţă (Dinamo Kiev, 7/0), Valentin Mihăilă (Parma/Italia, 0/0);
  • Atacanţi: Claudiu Keşeru (Ludogoreţ/Bulgaria, 40/13), George Puşcaş (Reading/Anglia, 19/7), Denis Alibec (Kayserispor/Turcia, 15/2)