Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei
VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului

Meci ireal pentru Lucescu şi Mitriţă. PAOK a avut 4-1 la pauză, dar finalul a fost de coşmar pentru români

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 17 oct 2021

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alexandru Mitriţă în componenţă a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 4-4, cu echipa Volos, într-un meci din etapa a şasea a campionatului Greciei. Echipa românilor a condus cu 4-1 la pauză, dar a cedat incredibil în actul secund, iar adversarii au egalat.

PAOK a marcat prin Michailidis ’24, Akpom ’30 şi Zivkovic ’32, ’42. Pentru Volos au înscris Van Weert ’14, Bartolo ’54, Rosero ’62 şi Rhyner ’82.

În minutul 80, PAOK Salonic a ratat un penalti prin Vieirinha.

Mitriţă a intrat pe teren în minutul 83.

PAOK Salonic şi Volos ocupă primele două poziţii în clasamentul campionatului Greciei, cu câte 13 puncte.

Echipele de start:

PAOK Salonic: Paschalakis – Taylor, Varela, Michailidis, Vierinha – Esiti, Schwab – Zivkovic, Augusto, Biseswar – Akpom

Volos: Kleyman – Purita, Romero, Grillo, Ferrari – Barrientos, Tsokanis, Fernandes – Regattin, Van Weert, Bartolo