VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi
Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga
Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT
UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG
VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc
Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi

Meciul CFR Cluj - KuPS nu se mai joacă de la 18:30. Noua oră de disputare a duelului pentru calificarea în grupele Europa League

CFR Cluj Publicat pe 29 sep 2020

Partida dintre CFR Cluj şi KuPS (Finlanda), din play-off-ul Europa League, a fost reprogramată. Dacă iniţial finala pe care campioana din Liga 1 o va juca pentru calificarea în grupele cupei europene a fost programtă de la ora 18:30, acum a fost aleasă altă oră. Meciul se va disputa cu 60 de minute mai târziu, de la 19:30.

CFR Cluj poate avea probleme în meciul de joi, din play-off-ul Europa League, cu KuPS. Finlandezii trec printr-o situaţie foarte bună, având opt victorii la rând, atât în campionat cât şi în Europa League. Duminică, echipa KuPS s-a impus cu 2-0 pe teren advers, cu Mariehamn.

CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, duminică, pe teren propriu, în compania echipei Chindia Târgovişte, în etapa a cincea a Ligii I. Dan Petrescu, antrenorul formaţiei CFR Cluj, s-a declarat nemulţumit de echipa sa, în special de atacantul francez Billel Omrani, căruia i-a sugerat să îşi găsească o altă echipă.