Meciurile decisive din grupele Europa League sunt LIVE pe Look Sport. Ianis Hagi, gol contra lui Lech Poznan. Tătăruşanu a fost titular pentru AC Milan

Europa League Publicat pe 10 dec 2020
Faza grupelor Europa League a ajuns la final, joi, când vor fi decise echipele care se califică în primăvara europeană. Printre acestea nu se numără CFR Cluj, care a cedat incredibil în faţa lui Young Boys Berna, după ce a condus cu 1-0 până în prelungiri.

Ianis Hagi a avut o seară excelentă şi a marcat pentru Rangers, contra lui Lech Poznan. De asemenea, Ciprian Tătăruşanu a fost titularizat la AC Milan şi a scăpat fără gol primit de la Sparta Praga.

Iată programul complet al meciurilor din Europa League difuzate joi de posturile Look Sport

• Sparta Praga – AC Milan,  joi, ora 22.00, în direct pe Look Sport 0-1 (Hauge 23)
  • Tottenham – Antwerp, joi, ora 22.00, în direct pe Look Sport 4K 2-0 (Carlos Vinicius 57, Lo Celso 71)
  • Wolsberger – Feyenoord, joi, ora 22.00, în direct pe Look Sport 2 1-0 (Joveljic 31)
  • Maccabi Tel Aviv – Sivasspor, joi, ora 22.00, în direct pe looksport.ro/PPV1 1-0 (Saborit 66)

• Young Boys Berna - CFR Cluj, joi, ora 19.55, în direct pe Look Sport+ 2-1 (Nsame 90+4-penalty, Gaudino 90+6 / Debeljuh 84)
  • TSKA Sofia - AS Roma,  joi, ora 19.55, în direct pe looksport.ro/ PPV 3 3-1 (Rodrigues 5, Sowe 34, 55 / Milanese 22)
  • Napoli - Real Sociedad, joi, ora 19.55, în direct pe Look Sport 1-0 (Zielinski 35)
  • Rapid Viena – Molde, joi, ora 19.55, în direct pe Look Sport2 2-2 (Ritzmaier 43, Ibrahimoglu 90 / Eikrem 12, 47)
  • Lech Poznan – Rangers,  joi, ora 19.55, în direct pe looksport.ro/PPV2 0-2 (Itten 31, Hagi 72)
  • Leverkusen - Slavia Praga, joi, ora 19.55, în direct pe looksport.ro/PPV1 3-0 (Bailey 8, 32, Diaby 59)