Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League
VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider
Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”

Mesajul lui Răzvan Lucescu pentru Mitriţă, care a jucat doar câteva minute în derby-ul PAOK - AEK. "Avem nevoie de prospeţime şi hotărâre" VIDEO

Alte campionate externe Publicat de Andrei Ionascu pe 27 sep 2021

PAOK Salonic, echipa antrenată de către Răzvan Lucescu, a câştigat meciul de pe teren propriu cu AEK Atena, scor 2-0, în etapa a patra din campionatul Greciei. Alexandru Mitriţă a fost introdus pe teren în minutul 90 pentru PAOK.

La finalul partidei, Răzvan Lucescu a fost întrebat dacă va aplica principiul rotaţiei jucătorilor pe durata sezonului.

Diego Biseswar (42’) şi Jasmin Kurtic (79’ - penalty) au înscris pentru PAOK.

Mitriţă l-a înlocuit pe Murg în minutul 90. Românul a fost în mod surprinzător rezervă, în condiţiile în care marcase pentru PAOK în runda trecută, cu Panetolikos.

"Am încredere mare în grupul nostru şi sunt mulţumit, a fost o victorie foarte bună împotriva unei echipe foarte bune. Dar trebuie să rămânem concentraţi şi motivaţi, joi va fi un meci diferit. Trebuie să înţelegem că fiecare jucător e important şi este bine să avem opţiuni de la meci la meci. Avem nevoie de prospeţime şi hotărâre pentru a câştiga fiecare meci. Avem nevoie de o mentalitate puternică înainte de orice altceva. Trebuie să creăm o legătură puternică între jucători şi să luptăm", a spus Răzvan Lucescu.

PAOK are trei victorii consecutive şi ocupă locul doi în clasament, la un punct de liderul Olympiakos.

Alexandru Mitriţă (26 de ani) are 2 goluri în 5 meciuri pentru PAOK, după împrumutul de la New York City FC.

Sursa foto: Twitter PAOK