Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

"Mie mi-ar fi ruşine în locul acestei echipe! Ei dacă joacă mâine cu ACS Broşteni, câştigă din 11 metri!" VIDEO | Ce spunea Banciu înainte de o nouă victorie a Realului din penalty: "Ştim toate scenariile... nu e bizar!?"

La Liga Publicat pe 6 iul 2020
  • Fotbal All Inclusive cu Radu Banciu e LIVE pe Look Plus şi www.looksport.ro, de luni până vineri, de la 17:00.

Real Madrid s-a impus la Bilbao la limită, scor 1-0, dintr-un penalty transformat de Sergio Ramos, o situaţie "previzibilă" în opinia lui Radu Banciu. Realizatorul emisiunii Fotbal All Inclusiv a vorbit despre acest scenariu chiar înainte de partida Athletic Bilbao - Real Madrid 0-1, la scurt timp după ce Ramos & Co trecuseră de Getafe pe teren propriu, tot graţie unui penalty.

"Încă o dată s-a demonstrat că aveam dreptate! Chiar ne trimisese cineva la pauză, găsise că era o cotă de 13 în repriza a doua pentru un gol din 11 metri al Realului.

O echipă absolut lamentabilă. Toată lumea ştia acest lucru... Real Madrid nu ştie să lege două pase, nu joacă absolut nimic şi câştigă toate meciurile cu ajutorul arbitrilor sau din lovituri de la 11 metri.

Ce s-a întâmplat cu Getafe era previzibil. Devenise la mintea cocoşului că dacă Real Madrid nu poate să-ţi marcheze un gol într-o repriză, va obţine un gol în a doua.  Barcelona este furată... Sigur, nici ea nu joacă nimic. Barcelona, echipa care era ajutată în sezoanele trecute şi devenise o echipă grobiană a devenit acum o echipă la mâna lui Real Madrid....

(n.r. privind imagini din timpul meciului) Sergio Ramos transformând cu greutate un 11 metri. S-a plictisit şi el de câte penalty-uri a bătut. Mie mi-ar fi ruşine în locul acestei echipe să joc... Ei dacă joacă mâine cu ACS Broşteni, câştigă din 11 metri, da? Poate dau un gol din nimereală până în minutul 38 şi apoi rămân broştenii în 10 oameni ca să poată să câştige Realul
", spunea Banciu la Fotbal All Inclusive, înainte ca Real Madrid să câştige şi meciul de la Bilbao dintr-un penalty.