Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României

Mihaela Buzărnescu va evolua cu Caroline Garcia, în primul tur al Miami Open. Învingătoarea va juca împotriva Simonei Halep, în manşa a doua

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 24 mar 2021

Mihaela Buzărnescu, locul 137 WTA, venită din calificări, va evolua, în primul tur al turneului Miami Open, cu jucătoarea franceză Carolina Garcia, locul 51 WTA.

Învingătoarea din acest meci va da piept în manşa următoare cu Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, direct acceptată în turul al doilea.

Buzărnescu s-a calificat, marţi, pe tabloul principal al turneului de categorie WTA 1.000 de la Miami, cu premii totale de 3,2 milioane de dolari.

Ea a învins-o, în turul al doilea al calificărilor, cu scorul de 2-6, 7-6 (4), 7-5, pe germana Anna-Lena Friedsam, locul 125 mondial şi cap de serie numărul 22, după un meci de două ore şi 50 de minute.

Românca a fost condusă în decisiv cu 5-2, cu două break-uri, şi a salvat o minge de meci la 2-5.

Buzărnescu va primi pentru evoluţia în calificări un premiu de 10.000 de dolari şi 30 de puncte WTA.

România va mai fi reprezentată pe tabloul principal de două jucătoare, Sorana Cîrstea, locul 66 WTA, deja calificată în turul al doilea, şi Irina Begu, locul 74 WTA, care va evolua în primul tur cu  Anna Kalinskaia (Rusia), locul 115 WTA, beneficiară a unui wild card.