Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri

Mijlocaşul Dragoş Gheorghe va evolua la Petrolul Ploieşti

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 13 ian 2022

Mijlocaşul Dragoş Gheorghe a devenit, oficial, jucătorul echipei Petrolul Ploieşti, după ce, joi, a semnat un angajament valabil până în iunie 2023.

În vârstă de 23 de ani, pe care i-a împlinit cu trei zile în urmă, jucătorul născut la Ploieşti a fost împrumutat de la Astra Giurgiu, singurul club pentru care a jucat, de altfel, în cariera sa. Cu Astra, Gheorghe a evoluat inclusiv în primul eşalon, bifând opt prezenţe în ediţia 2020-2021, iar în actuala stagiune de Liga 2 a adunat 15 meciuri şi 5 goluri marcate.

„Sunt foarte bucuros că am făcut acest pas şi îmi doresc să promovăm, iar după aceea să ţintim cât mai sus, de ce nu către play-off-ul primului eşalon”, a declarat jucătorul pentru site-ul oficial al echipei din liga secundă.