LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. S-a marcat din nou LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. S-a marcat din nou
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

Milan - Parma 2-2. „Doppietta” lui Hernandez îi salvează pe rossoneri de la primul eşec în Serie A

Serie A Publicat pe 13 dec 2020
Milan şi Parma au terminat la egalitate pe „San Siro”, scor 2-2, într-un meci disputat în această seară în epilogul etapei a 11-a din Serie A.

Minutul 13 a fost cu noroc pentru oaspeţi. Gervinho a făcut tot ce a vrut cu defensiva milaneză, iar Hernani l-a învins pe Donnarumma. Milan a reacţionat, iar spaniolul Castillejo a reuşit, 10 minute mai târziu, să trimită în plasă, dar reuşita a fost anulată pe motiv de ofsaid.

În repriza secundă, în plină dominare rossoneră, Parma a punctat din nou, în repriza secundă, în minutul 56. Autorul golului l-a văzut foarte bine pe Kurtic, iar mijlocaşul sloven l-a executat pe Donnarumma.

Milan a reintrat în joc după doar două minute, când  Calhanoglu a colaborat excelent cu Hernandez, iar francezul a înscris pentru 1-2. Şi tot campionul mondial le-a salvat pe gazde în minutele adiţionale, când a stabilit rezultatul final, 2-2.

Milan rămâne pe primul loc în Serie A şi după acest meci. „Rossonerii” au 27 de puncte, cu 3 mai multe decât Inter şi cu 4 mai multe decât Napoli şi Juventus. De cealaltă parte, Parma face 11 puncte şi e pe locul 14 în acest moment.