VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Mircea Lucescu e mulţumit de jocul echipei sale, după două egaluri. "Ne creăm multe ocazii, nu avem probleme fizice"

Europa League Publicat de Andrei Ionascu pe 22 feb 2021

Dinamo Kiev a reuşit două rezultate de egalitate în ultimele trei zile, cu acelaşi scor, 1-1, în meciul cu Brugge în Europa League şi cu Desna în campionatul Ucrainei. Antrenorul Mircea Lucescu a declarat că este mulţumit de jocul echipei sale şi de pregătirea fizică, după pauza competiţională.

Dinamo Kiev, liderul clasamentului, a obţinut cu mari emoţii un egal în meciul din deplasare cu Desna, scor 1-1, în etapa a 15-a din campionatul Ucrainei.

Desna, a patra clasată în Ucraina, a deschis scorul în minutul 53, prin Budkivsky. În minutul 87, gazdele au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Bezborodko.

Dinamo Kiev a egalat în minutul 90+2, prin Tsygankov, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Şahtior Doneţk s-a apropiat la un punct de Dinamo Kiev, după victoria cu Rukh Lvov, scor 2-0.

“Sunt foarte mulţumit de jocul nostru şi de evoluţie. Am dominat partida, nu am văzut oboseală în rândul jucătorilor. Am înfruntat o echipă foarte puternică din punct de vedere fizic, cu jucători atletici. Am luat gol în urma unei greşeli. Am încercat să jucăm fotbal, am creat multe ocazii şi cred că meritam să câştigăm. Rezultatul final nu a reflectat situaţia de pe teren. Noi am creat, ei au distrus.

A trebuit să schimb 4-5 jucători faţă de meciul cu Brugge. Popov a fost menajat, avem nevoie de el pentru meciul retur cu Brugge. Arătăm bine. Ne creăm multe ocazii de gol, arătăm bine fizic”, a spus Mircea Lucescu la conferinţa de presă.

Pentru echipa lui Mircea Lucescu urmează returul din 16-imile Europa League, în Belgia, cu Brugge, joi, de la ora 22:00, în direct pe Look Sport.