Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare
Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul
Novak Djokovic nu ştie încă numele viitorului său antrenor: ”Nu am o idee precisă şi nu ştiu dacă va exista vreunul!”

Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona” Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona”
OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Mircea Lucescu îşi securizează fotoliul de lider în Ucraina, după o partidă cu două eliminări

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 28 nov 2020

Dinamo Kiev a câştigat pe teren propriu, contra celor de la Vorksla Poltava, cu scorul de 2-0, într-o partidă din etapa XI a primei ligi din Ucraina.

Mircea Lucescu s-a putut baza în sfârşit pe un lot lărgit, după ce Covid-ul a făcut ravagii la echipă. Tsygankov, vedeta echipei a deschis scorul, iar până la pauză, Verbic a majorat scorul, după o pasă de la de Pena. Cei de la Kiev au mai avut un gol anulat pentru offside în prima repriză, semnat de de Pena.

Actul secund nu a adus goluri, însă a venit cu eliminări, câte una la fiecare echipă. Pentru trupa lui Mircea Lucescu a părăsit terenul prematur Zabarnyi, în minutul 80, iar la Vorksla a fost eliminat Kane, în minutul 90.

Dinamo Kiev conduce campionatul, cu 3 puncte peste rivala Sahtior, care are însă un meci mai puţin jucat,