Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

MM Stoica, reacţie sugestivă după faza controversată din Anglia - Danemarca: "Iată că se poate da penalti la simulare şi cu VAR"

EURO 2020 Publicat pe 8 iul 2021

Penalty-ul controversat primit de Anglia în prelungirile meciului cu Danemarca (2-1), din semifinalele EURO 2020, a împărţit lumea fotbalului în două tabere: unii consideră că Sterling a simulat, alţii că lovitura de pedeapsă a fost corect acordată.

Pentru Mihai Stoica, prima variantă e cea care stă în picioare. Conducătorul celor de la FCSB e chiar ironic cu arbitrajul video: "Iată că se poate da penalti la simulare şi cu VAR", a scris MM, pe facebook.

Balaj crede că nu a fost penalty!

Căderea spectaculoasă a lui Sterling a produs un val de reacţii negative la adresa arbitrajului la finalul meciului care a calificat Anglia în finala EURO 2020. Opinia generală e că arbitrul Danny Makkelie s-a grăbit să arate punctul cu var, iar ea e împărtăşită şi de Cristi Balaj:

"Mai ales că există VAR, recomandarea UEFA e ca arbitri să intervină atunci când sunt convinşi că a apărut o incorectiduine clară în careu. Pentru că dacă i-a scăpat ceva arbitrului, sistemul VAR are posibilitatea să intervină. Să dea acea prezumţine de nevinovăţie. Pot apărea situaţii, cum este şi aceasta, avem doar o simplă atingere care a fost interpertată ca penalty, din punctul meu de vedere greşit. Şi nu a mai intervenit VAR-ul, considerând că arbitrul a decis că acel contact e suficient pentru penalty.

Din punctul meu de vedere trebuia să lase jocul să continue şi VAR-ul nu ar fi intervenit pentru că nu a fost penalty! Sută la sută nu ar fi intervenit", a declarat fostul arbitru, la emisiunea EURO Center de pe Look Sport+.