VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

Moţi, mai optimist ca niciodată la 35 de ani. ”Nu o să avem pauză, o să fie cred primul an fără cantonament de vară”

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 1 iul 2020

Cosmin Moţi a marcat primul gol din actualul sezon pentru Ludodgorets, care a câştigat al nouălea titlu consecutiv.

Fundaşul român a marcat în minutul 1, al partidei cu Lokomotiv Plovdiv, după o lovitură de cap care l-a prins pe portarul advers pe picior greşit. Celelalte goluri au fost marcate de: Wanderson (13, 22), Cauly (35), Jorghinho (74) şi Mavis Tchibota (87), în timp ce Kenan Muslimovic (67) a semnat golul de onoare al oaspeţilor.

Fundaşul de 35 de ani se simte foarte bine în Bulgaria şi a declarat că aşteaptă cu interes perioada din intersezon, care se anunţă atipică:

„Cu siguranţă, e cel mai rapid gol din cariera mea. Am început foarte bine şi asta s-a văzut pe tot parcursul meciului. Am fost liniştiţi, conducând din minutul 1 şi ne-au ieşit toate lucrurile. Pentru noi e important să jucăm cât mai bine, să ne pregătim cât mai bine, pentru că meciurile care au mai rămas practic sunt meciuri de pregătire pentru ce ne aşteaptă în august, septembrie, nici nu mai ştiu exact când încep preliminariile Champions League. E bine, nu o să avem pauză, o să fie cred primul an fără cantonament de vară şi tratăm meciurile acestea care au mai rămas ca pe meciuri de pregătire pentru noul sezon”, a spus fostul dinamovist, pentru Telekom Sport.