LIVE VIDEO | O nouă zi de fotbal spectacol din Champions League. Inter - Real e meciul serii, de la 22:00, pe Look Sport+. Programul complet al transmisiunilor LIVE VIDEO | O nouă zi de fotbal spectacol din Champions League. Inter - Real e meciul serii, de la 22:00, pe Look Sport+. Programul complet al transmisiunilor
Reacţia lui Mircea Lucescu după eşecul usturător suferit de Dinamo Kiev în faţa Barcelonei. Cum explică rezultatul Reacţia lui Mircea Lucescu după eşecul usturător suferit de Dinamo Kiev în faţa Barcelonei. Cum explică rezultatul
VIDEO | Bruno Fernandes şi gestul remarcabil făcut în United - Istanbul BB 4-1.  Cum a renunţat portughezul la şansa unui hat-trick în 27 de minute VIDEO | Bruno Fernandes şi gestul remarcabil făcut în United - Istanbul BB 4-1. Cum a renunţat portughezul la şansa unui hat-trick în 27 de minute
VIDEO | Seara "rachetelor" în UCL! Bruno Fernandes, Ronaldo şi Sancho, goluri cu şuturi din afara careului VIDEO | Seara "rachetelor" în UCL! Bruno Fernandes, Ronaldo şi Sancho, goluri cu şuturi din afara careului
Fanii nu mai au răbdare. PCH a trimis un mesaj ambasadorului Spaniei. Cuvinte grele adresate lui Cortacero Fanii nu mai au răbdare. PCH a trimis un mesaj ambasadorului Spaniei. Cuvinte grele adresate lui Cortacero
Unul din cei mai vechi jucători de la Real Madrid vrea să plece. Impresarul a confirmat despărţirea Unul din cei mai vechi jucători de la Real Madrid vrea să plece. Impresarul a confirmat despărţirea

Motivul amuzant pentru care Gabriel Matei a făcut penalty în minutul 92, a fost eliminat şi a privat-o pe FC Argeş de două puncte: "Fiind foarte mic..."

FC Argeș Publicat de Emanoil Ursache pe 25 oct 2020

Gabriel Matei, fundaşul dreapta de la FC Argeş, a comis-o în meciul cu Viitorul Constanţa. Apărătorul lateral l-a faultat, în minutul 90 + 2, pe Alexandru Măţan în careu. Constănţenii au primit penalty, transformat de Andrei Ciobanu, iar piteştenii au pierdut dramatic două puncte esenţiale în lupta pentru evitarea retrogradării. În plus, Matei a văzut şi al doilea cartonaş galben şi va rata următorul meci din campionat împotriva celor de la FC Voluntari.

Fundaşul a explicat, la finalul partidei, motivul din cauza căruia a greşit decisiv. Alexandru Măţan (1,67 m) a fost mult prea mic pentru a fi văzut de ”înaltul” Gabriel Matei (1,74 m).

”Nu l-am văzut, nu m-am informat. Fiind foarte mic...Am vrut să plec, să sar la cap, nu l-am văzut. Am stat foarte bine în teren, am făcut ce ne-a zis antrenorul şi am jucat pe contraatac. Un contraatac a fost fructificat, dar e păcat! Nu ştiu dacă am fost echipa mai bună. Viitorul a condus jocul, dar, dacă am primit gol aproape în ultimul minut, cred că am fi meritat victoria. Sperăm şi muncim în fiecare zi cu gândul de a ieşi din subsolul clasamentului.”, a declarat Gabriel Matei, la finalul partidei dintre Viitorul Constanţa şi FC Argeş, scor 2-2, din etapa a opta, din Casa Liga 1.

FC Viitorul - FC Argeş s-a terminat 2-2, rezultat care duce echipa lui Hagi şi Popescu la zece puncte, pe locul al zecelea, iar pe argeşeni îi ajută să egaleze Dinamo, cu cinci puncte, pe locul al 15-lea. Meciul Viitorul - FC Argeş 2-2 (Gaztanaga 61, Ciobanu pen. 90+2 / Malele pen. 30, 57) a fost transmis de Look Sport Plus.