VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

MotoGP ajunge pe legendarul traseu de la Le Mans în acest weekend. Tot spectacolul este pe Look Sport. Programul transmisiunilor

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 14 mai 2021

Sezon foarte strâns în Campionatul Mondial de Motocilism. La Le Mans, pe unul din cele mai populare circuite din lume are loc o nouă rundă, în direct pe canalele Look Sport.

Nu se poate vorbi despre un favorit clar, dar cel mai probabil vom avea un nou episod al disputei dintre Yamaha şi Ducati. Lider la general a devenit Francesco Bagnaia, la capătul etapei de la Jerez, italianul a profitat la maxim de problemele avute de Fabio Quartararo, ce vrea să îşi ia revanşa pe teren propriu.

Quartararo a plecat din pole-position în ultima cursă disputată la Le Mans, însă în cursă nu a reuşit să prindă podiumul. Ediţia din 2020 a fost reprogramată pentru luna octombrie din cauza pandemiei de Coronavirus.

Topul trei a fost unu petriţ din punct de vedere al constructorilor. Danilo Petrucci (Ducati) a câştigat, urmat de Alex Marquez (Honda) şi Pol Espargaro (KTM).