Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul
Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga
Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV
Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord” Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord”

Napoli - Bologna 3-1. Insigne, killerul de servici. Atacantul de 29 de ani a reuşit „dubla” pentru napoletani

Serie A Publicat pe 7 mar 2021

Napoli s-a impus în această seară pe teren propriu, 3-1 cu Bologna, într-un meci din etapa a 26-a din Serie A.

Gazdele au spart gheaţa rapid, în minutul 8, când Lorenzo Insigne l-a învins portarul oaspeţilor cu un şut din apropiere, după o pasă venită de la polonezul Zielinski. Până la pauză, nimic nou nu s-a mai întâmplat pe tabelă, astfel că napoletanii conduceau la pauză la limităm scorul 1-0.

După pauză, acelaşi Zielinski a fost responsabil cu ultima pasă, iar nigerianul Victor Osimhen a avut o continuare pe măsură şi a majorat diferenţa pe tabelă, 2-0.

Bologna a revenit în joc, în minutul 73, când Soriano a redus din diferenţă, însă a fost doar o iluzie că oaspeţii pot obţine măcar un punct pe stadionul „Diego Armando Maradona”. Doar 3 minute i-au trebuit golgheterului Insigne pentru a reface diferenţa de două goluri

Napoli s-a impus la final cu 3-1 şi acumulează 47 de puncte, care o menţin pe locul 7. Lider este Inter (59 de puncte), urmată de Milan (56), Juventus (52), Roma (50) şi Atalanta (49). Învinsa napoletanilor, Bologna, se află în acest moment pe locul 12, cu 28 de puncte.