NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului
David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice

Napoli, victorie pe final, în derby-ul rundei din Serie A, contra celor de la AS Roma

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 6 iul 2020

Napoli a câştigat capul de afiş al rundei cu numărul 30 din Serie A, scor 2-1, acasă, contra celor de la AS Roma.

După o primă repriză fără goluri, startul actului secund a adus deschiderea de scor. Callejon a marcat în minutul 55, după ce s-a desprins din marcajul advers, după o centrare a lui Ruiz, de pe partea stângă.

Egalarea a venit rapid, după doar 5 minute, Dzeko l-a servit pe Mkhtaryan, iar fotbalistul armean a punctat cu un şut imparabil de la 25 de metri, care l-a lăsat pe Meret fără replică.

Golul decisiv a fost marcat de Insigne, care a profitat de o respingere greşită a defensivei adverse şi a tras imparabil de la marginea careului, cu un şut care a prins efect.

În urma acestui rezultat, Napoli urcă pe locul 6, la egalitate cu adversara de azi, care se află pe 5. Ambele echipe ocupă locuri de Europa League.

Napoli: Meret- Rui, Koulibaly, Manolas (63 Maksimovic), Di Lorenzo - Ruiz (86 Elmas), Demme (70 Lobotka),Zielinski - Insigne, Milik (63 Mertens), Callejon (69 Lozano)

Roma: Lopez- Zappacosta, Smalling (30 Fazio), Ibanez, Spinazzola - Veretout, Mancini - Kluivert (66 Zaniolo), Pellegrini (76 Cristante), Mkhitaryan - Dzeko