A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol! A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!
Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami
Partea la care Dinamo a excelat în acest sezon. Conducerea a făcut un adevărat miracol | EXCLUSIV Partea la care Dinamo a excelat în acest sezon. Conducerea a făcut un adevărat miracol | EXCLUSIV
Dinamo are un buget uluitor | EXCLUSIV Dinamo are un buget uluitor | EXCLUSIV
VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 1-0, în direct la Prima Sport 1! Popa înscrie în startul partidei VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 1-0, în direct la Prima Sport 1! Popa înscrie în startul partidei
Sabrina Voinea, medalie europeană de argint, în finala la bârnă Sabrina Voinea, medalie europeană de argint, în finala la bârnă

Nasser Al-Attiyah câştigă etapa V din Dakar şi se apropie de primul loc la general. Ziua de joi va fi ”de foc” pentru piloţi

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 10 ian 2024

Nasser Al-Attiyah (BRX) a câştigat etapa cu numărul 4 a Raliului Dakar. Pilotul din Qatar s-a apropiat la 9 minute de liderul clasamentului general, sauditul Al-Rajhi.

Majoritatea favoriţilor nu au forţat, pentru a nu pleca printre primii joi, când este programată o etapă maraton, care ar putea răsturna ierarhiile la vârf.

Emanuel Gyenes, locul 36 în etapa a cincea a Raliului Dakar

Emanuel „Mani” Gyenes (Autonet Motorcycle Team) a ocupat locul 36 în etapa a cincea a Raliului Dakar la clasa moto, desfăşurată între Al Hofuf şi Shubaytah, pe o distanţă de 118 kilometri.

Gyenes a încheiat parcursul într-o oră, 48 de minute şi două secunde.

Etapa a fost câştigată de chilianul Pablo Quintanilla.