"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.
FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară

Naţionala de baschet a României a fost spulberată de Israel. Tricolorii au ajuns la al doilea eşec consecutiv

Baschet Publicat pe 25 feb 2020
Naţionala de baschet a României a fost învinsă, aseară, în cel de-al doilea meci din preliminariile EuroBasket 2021, în deplasare, de reprezentativa Israelului.Tricolorii au pierdut la Tel Aviv cu scorul de 87- 63. Jucătorii antrenaţi de Tudor Costescu au ajuns la cea de-a doua înfrângere în Grupa A a preliminariilor FIBA EuroBasket 2021, după eşecul în faţa campioanei mondiale Spania.
Emanuel Căţe a fost din nou cel mai bun jucător al României, cu 10 puncte şi 10 recuperări.
După două etape, naţionala Israelului este în fruntea grupei, cu 4 puncte, urmată de Polonia, 3 puncte, Spania, 3 puncte şi Romania, 2 puncte. Primele două clasate vor obţine biletele pentru turneul final ce va avea loc în Germania, Georgia, Italia şi Cehia.