Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off
NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua

NAŢIONALA DE TINERET NU POATE TRECE DE IRLANDA DE NORD. TRICOLORII MICI AU JUCAT ULTIMELE 10 MINUTE ÎN INFERIORITATE

Noutăți Publicat pe 19 nov 2019

Naţionala U21 a României a terminat la egalitate, 0-0, într-un meci disputat în Irlanda de Nord cu reprezentativa similară a ţării gazdă. Echipa lui Mirel Rădoi a evoluat în inferioritate numerică din minutul 79, atunci când Chindriş a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

După 5 partide disputate în grupă, tricolorii „mici” se află pe locul secund în Grupa B de calificări, cu 10 puncte, la 5 lungimi în spatele liderului, Danemarca. Următorul meci al echipei României se va disputa anul viitor, pe 31 martie, pe teren propriu, în compania nordicilor.